• نرم افزار Microsoft Translator برای ویندوز ۱۰

نرم افزار های مترجم

نرم افزار های مترجم

برنامه مترجم مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ ممکن است تعداد زبان هایی که در نرم افزار Babylon موجود است را نداشته باشد ، اما ترجمه آفلاین فرمت اصلی این نرم افزار است. در حال حاضر، این برنامه از ۵۰ زبان پشتیبانی می کند و تعداد زبان های پشتیبانی شده همچنان در حال افزایش می باشد. بر خلاف گوگل که یک برنامه کاملا مبتنی بر وب است، مترجم ویندوز ۱۰ می تواند آفلاین کار کند و این یک مزیت عالی می باشد. یکی از ویژگیهای برجسته آن، ترجمه دوربینی است. فقط دوربین خود را به سمت نشانه ها، روزنامه، منوها و یا هر متن چاپی بگیرید و برنامه متن را فقط با یک کلیک استخراج کرده و برای شما ترجمه می کند.

ترجمه متن نیز یک ویژگی بسیار مفید است، به ویژه هنگامی که بخواهید با کسی که به زبان شما صحبت نمی کند چت کنید. این برنامه همچنین قابلیت ترجمه صوتی و خواندن متن ترجمه شده را هم دارد . ضربه زدن به نماد بلندگو به شما امکان می دهد کهتلفظ صحیح عبارات ترجمه را بشنود. این برنامه تمام ترجمه های شما را ذخیره می کند و همچنین می توانید آنها را به عنوان علاقه مندی ها علامت گذاری کنید تا به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. برنامه دارای یک ویژگی جدید به نام “کلام روز” است. این یک ویژگی شگفت انگیز است که هر روز در زبان انتخابی شما یک کلمه جدید را به شما یاد می دهد.

 

  • نرم افزار Just Translate

نرم افزار های مترجم

نرم افزار های مترجم

این نرم افزار یک نرم افزار مترجم رایگان دیگر است که تمام آنچه شما از یک نرم افزار مترجم می خواهید را به شما ارائه می دهد. این برنامه دارای ترجمه فوری با توانایی ترجمه بیش از ۵۰ زبان است و می تواند به طور همزمان در حالی که کاربر در برنامه ای دیگر مشغول می باشد کار ترجمه را انجام دهد. پشتیبانی از پروکسی داخلی آن به کاربران اجازه می دهد تا حتی اگر آفلاینباشند ترجمه صورت بگیرد. علاوه بر ترجمه، Just Translate دارای ابزار بررسی گرامر داخلی است که اشتباهات لفظی را تصحیح می کند. شما حتی می توانید فایل ترجمه شده را در یک پوشه خاص ذخیره کنید و آن را چاپ کنید و یا آن را به یک فایل PDFتبدیل کنید.

  • نرم افزار FreeTranslator

نرم افزار های مترجم

نرم افزار های مترجم

FreeTranslator یک ابزار قدرتمند ترجمه آنلاین است که از بسیاری از زبان های گسترده در سراسر جهان پشتیبانی می کند. هنگامی که متنی را برای ترجمه وارد کنید، این برنامه کلمات را در لغت نامه های موجود پیدا می کند و نتایج را نمایش می دهد. به طور پیش فرض این برنامه همراه با یک فرهنگ لغت ایتالیایی-انگلیسی و انگلیسی-ایتالیایی ارائه می شود ، اما شما می توانید زبان هایی را که می خواهید از وب سایت توسعه دهنده دانلود کنید و به راحتی به برنامه اضافه کنید. FreeTranslator به نصب نرم افزار نیاز ندارد. شما می توانید فایل EXE را مستقیما از درون پوشه اجرا کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده است و شامل یک جعبه متن است که در آن کلماتی را که می خواهید ترجمه شود را تایپ کنید و یک پنل برای نمایش نتایج دارد .

 

  • نرم افزار Virtaal

نرم افزار های مترجم

نرم افزار های مترجم

Virtaal نرم افزاری قدرتمند و حرفه ای برای ترجمه چند فرمتی است که به شما اجازه می دهد تا بر روی ترجمه در یک رابط کاربر بدون محدودیت تمرکز کنید. این ابزار به شما اجازه می دهد تا تنها با تمرکز بر روی ترجمه بدون هیچ چیز دیگری به راه خود برسید. این امر تنها با نمایش آنچه که برای ترجمه فعلی لازم است صورت می گیرد ، بنابراین بقیه ابزار ترجمه پنهان است تا شما را منحرف نکنند. با فعال کردن پلاگینها، میتوانید پیشنهادات حافظه ترجمه را از Google Translate و سایر ابزارها دریافت کنید.

 

نتیجه گیری :

صدها نرم افزار مترجم در اینترنت وجود دارد، اما تنها تعداد کمی از آنها قادر به ترجمه آفلاین هستند. بعضی همانند مترجم گوگل و Power Translator می باشند که ترجمه بسیار خوبی را ارائه می دهند و از زبان های بسیار زیادی پشتیبانی می کنند اما به صورت آفلاین عمل نمی کنند . اگر می خواهید ویژگی های پیشرفته تر داشته باشید، ممکن است بخواهید برنامه هایی را که کاملا مبتنی بر وب هستند را در نظر بگیرید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع